5 SIMPLE TECHNIQUES FOR LECZENIE JASKRY WARSZAWA

5 Simple Techniques For leczenie jaskry warszawa

5 Simple Techniques For leczenie jaskry warszawa

Blog Article

Nowoczesne zabiegi laserowe charakteryzują się wysokim poziomem bezpieczeństwa i krótką rekonwalescencją - nic dziwnego, że cieszą się coraz większą popularnością. Jednocześnie wciąż w leczeniu jaskry wykorzystuje się także klasyczne zabiegi chirurgiczne.

Całkowite wyleczenie jaskry otwartego kąta nie jest możliwe. Zabiegi przeciwjaskrowe zwykle są skuteczne przez jakiś czas. Niekiedy występuje konieczność ich powtarzania. Zależy to od ciśnienia w oku i tego czy uszkodzenie nerwu wzrokowego nasila się.

Natomiast kolejne badania pola widzenia służą wykrywaniu progresji i oceny szybkości z jaką dochodzi do pogarszania funkcji wzroku.

Przeprowadzanie cyklicznej kontroli wzroku u lekarza okulisty jest bardzo ważne, ponieważ może przyczynić się do wykrycia choroby w odpowiednim momencie. Jest to kluczowa kwestia, która wpływa na znaczne polepszenie efektów końcowych wynikających z zastosowanego leczenia. Zarówno w przypadku badań kontrolnych, jak i wprowadzonego leczenia zawsze warto skonsultować się ze specjalistyczną kliniką, w której lekarz przeprowadzi z Państwem dokładny wywiad i szczegółowo zbada Państwa wzrok.

Warto wiedzieć, że interpretacja badań w kierunku jaskry może być skomplikowana, dlatego zawsze powinna być dokonywana przez doświadczonego lekarza-specjalistę.

Badanie przedniego odcinka oka pozwala ocenić wszystkie struktury w przedniej części oka, pod kątem występowania zmian mogących wpływać na rozwój jaskry.

Leczenie jaskry prostej polega na obniżeniu ciśnienia w oku. Można to zrobić za pomocą specjalnych kropli, a jeśli to nie pomaga konieczna jest operacja jaskry. Zabieg może być także ratunkiem dla pacjentów, którzy z różnych przyczyn nie wpuszczają kropli do oczu, zapominają o leczenie jaskry warszawa tym lub regularnie brakuje im na to czasu.

Jaskra występuje w dwóch odmianach: z zamkniętym oraz otwartym kątem przesączania. W przypadku jaskry z zamkniętym kątem przesączania gromadzący się w gałce ocznej płyn jest przyczyną silnego, promieniującego bólu oka i oczodołu, któremu często towarzyszą wymioty oraz podwyższona temperatura.

Kanaloplastyka: najnowsza, mało inwazyjna metoda leczenia jaskry. Podczas zabiegu chirurg udrażnia istniejące drogi przepływu cieczy wodnistej, usztywniając kanał przepływu specjalnymi nićmi z prolenu.

Dlatego, czasami odróżnienie wczesnej jaskrowej tarczy nerwu wzrokowego od tarczy nerwu wzrokowego o nietypowym wyglądzie (ale bez choroby) może być bardzo skomplikowane i wymagać średnio- i długoterminowej obserwacji w celu postawienia właściwego rozpoznania.

Po postawieniu wstępnej diagnozy każda osoba chora na jaskrę lub podejrzana o nią, powinna mieć wykonaną pełną dokumentację okulistyczną: z oceną tarczy nerwu wzrokowego i szerokości kąta przesączania oraz stanu funkcji wzroku.

Przyczyną choroby jest wzrost ciśnienia w gałce ocznej, która wypełniona jest cieczą, w normalnych warunkach wydostającą się na zewnątrz gałki w miejscu, zwanym kątem przesączania.

Do uszkodzenia jaskrowego dochodzi na skutek gromadzenia się cieczy wodnistej w przedniej części oka. Ciecz wodnista wytwarzana jest przez ciało rzęskowe, znajdujące się za tęczówką.

Ulega zaburzeniu komunikacja między okiem a częścią mózgu odpowiedzialną za widzenie. W konsekwencji powstają ubytki w polu widzenia i pojawiają się zaburzenia widzenia, pod postacią zamglonego i mętnego widzenie.

Report this page